Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] octavia 1.8 T RS czyżby padało sprzęgło ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] octavia 1.8 T RS czyżby padało sprzęgło ?

    Mam taką oto zagwozdkę, mianowicie od kilku wymian jeżdze na oleju Liqui Moly DIESEL LEICHLAUF 10W-40, ogólnie ostatnio zmieniałem olej jak to mam w zwyczaju w warunkach domowych, a że zbliża sie zima po weekendzie odstawilem autko na zmiane kapci - ambitny serwis który miał zmienic tylko gumy zauważył że stan oleju jest w dolnym zakresie (miałem sam sprawdzić po przejechaniu jakiejs traski jak tamsie ułożył) po czym zadzwonili z zapytaniem czy uzupełnic i czy banka z olejem w bagażniku to ta banka, oczywiscie potwierdzilem to ten olej prosze dolać. W trakcie odbierania auta okazało sie ze pracownik stwierdził ze ten olej w bagazniku to chyba jakis przekładniowy (pewnie ze względu na specyficzne zabarwienie tego oleju) i dolali okolo 800 ml Mobila 10W40 oczywiście nadgorliwcom za tą dolewkę nie doplaciłem :evil: - chociaz na poczatku chcieli). Teraz moje pytanie niby lepkość ta sama 10W40 i nie powinno sie nic dziać ale na tym olejku jeszcze ponad 9 tys. trzeba by sie telepać. Zostawic tak czy raczej skłonic sie do ponownej wymiany oleju?

  • #2
    [O1] octavia 1.8 T RS czyżby padało sprzęgło ?

    witam , pytanko mam , bo podejrzewam sprzeglo w swoim RSie
    jade , gdy jade ok 60km/h na czwartym biegu , wciskam gaz auto zaczyna [rzyspieszac, ale tylko do ok 80-90 pozniej juz tylko wzrastaja obroty w szybkim tempie , przestaje przyspieszac
    wrzucam 5 i znowu przyspiesza do ok 120-130 i znowu zaczyna sie wkrecac na obroty ale juz nei ciagnie
    przypuszczam ze to sprzeglo sie ślizga , co o tym myslicie ?
    czy do RS trzeba kupic jakies specjalne sprzeglo ?
    no i auto ma tylko 72 tys czy te sprzegla tak szybko padają ?
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #3
      andru123, wszystko wskazuje na sprzęgło, miałem podobnie jak mi się tarcza sprzęgła skończyła.

      филип
      Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

      Komentarz


      • #4
        Jesteś pewny ze ma tylko 72tyś przebiegu :?: Jeśli tak to albo ktoś ostro katowal sprzeglo albo nie umial z niego korzystac
        GEODETA - w razie potrzeby pisać

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Krzaq
          Jesteś pewny ze ma tylko 72tyś przebiegu :?: Jeśli tak to albo ktoś ostro katowal sprzeglo albo nie umial z niego korzystac
          kupilem auto od kolegi z naszego forum , przebieg zgadza sie z historia serwisowa

          moze to ze jest wgrany program i dosc mocno podniesiony moment mial na to wplyw ?

          czytalem jeszcze ze wysprzeglik moze tak powodowac


          drogi taki zestaw ? te na allegro ok 500pln
          jest O1 RS 1.8T XENON
          była O1 1.9 TDI AGR

          Komentarz


          • #6
            Z tego co napisałeś to być może sprzegło. Co do przebiegu - hymm szybko- chyba że ktos katował auto i strzelał ze sprzegla. Moja ma 215tyś km i daje jeszcze rada a lekko nie ma :P
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rOBERTO795
              Moja ma 215tyś km i daje jeszcze rada a lekko nie ma :P
              rOBERTO795, w mojej się skończyło przy 310kkm

              филип
              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

              Komentarz


              • #8
                jeden z kolegow pisal ze zepsul sie wysprzeglik i mial stary plyn hamulcowy
                ciekawe czy wysprzeglik z 1.9 tdi AGR pasuej ? bo mam taki sprawny

                troche to dziwne zeby sprzeglo padalo, tym bardziej ze stalo sie to nagle , kilka minut wczesniej wyprzedzalem i do 180 rozbujal sie bez zająknięcia , przyspieszal na czworce idealnei
                jest O1 RS 1.8T XENON
                była O1 1.9 TDI AGR

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez ahmed799
                  Zamieszczone przez rOBERTO795
                  Moja ma 215tyś km i daje jeszcze rada a lekko nie ma :P
                  rOBERTO795, w mojej się skończyło przy 310kkm
                  u mnie przy 385nm i 320KM daje rade :P

                  [ Dodano: Nie 03 Lut, 13 18:02 ]
                  Zamieszczone przez andru123
                  jeden z kolegow pisal ze zepsul sie wysprzeglik i mial stary plyn hamulcowy
                  ciekawe czy wysprzeglik z 1.9 tdi AGR pasuej ? bo mam taki sprawny

                  troche to dziwne zeby sprzeglo padalo, tym bardziej ze stalo sie to nagle , kilka minut wczesniej wyprzedzalem i do 180 rozbujal sie bez zająknięcia , przyspieszal na czworce idealnei
                  Skąd ten program?
                  Masz możliwość zlogowania auta?
                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                  Komentarz


                  • #10
                    Program robili pepiczki w fabryce . Tak przynajmniej wynika z faktur i dokumentow.
                    Mam vag a jakie parametry zczytac ?
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez andru123
                      Program robili pepiczki w fabryce . Tak przynajmniej wynika z faktur i dokumentow.
                      Mam vag a jakie parametry zczytac ?
                      Logi dynamiczne
                      3+20
                      115+118
                      32
                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                      Komentarz


                      • #12
                        [ Dodano: Nie 03 Lut, 13 18:02 ]
                        Zamieszczone przez andru123
                        jeden z kolegow pisal ze zepsul sie wysprzeglik i mial stary plyn hamulcowy
                        ciekawe czy wysprzeglik z 1.9 tdi AGR pasuej ? bo mam taki sprawny

                        troche to dziwne zeby sprzeglo padalo, tym bardziej ze stalo sie to nagle , kilka minut wczesniej wyprzedzalem i do 180 rozbujal sie bez zająknięcia , przyspieszal na czworce idealnei
                        jakby padł wyprzęgnik to raczej nie wrzuciłbyś biegu bez dużego zgrzyta

                        Komentarz


                        • #13
                          A jak sprzęgło łapie u góry czy w połowie???

                          Wysprzęglik pewnie działa pewnie jak w większości samochodów na zasadzie ciśnienia jednak jest opcja iz na końcu skoku powrotnego coś go blokuje ale to może nie być łatwe do diagnozy. czyli ogólnie coś jakby miał częsciowo sprzęgło wcisnięte ale osobiście obstawiam sprzęgło.
                          Zwłaszcza jak ma program wgrany...
                          Nagły skok momentu powoduje uślizg sprzęgła a to może wystepować gdy program jest lekko skopany. Gdyż moment powienien być juz przy tych obrotach w miarę płaski a nie wywalony w kosmos no chyba że takie były zamiary twórców programu.

                          Komentarz


                          • #14
                            no wlasnei sprzeglo łapie prawie na samej górze , więc chyba sie skończyło .... dzisiaj rano jeszcze dokładnei to sprawdziłem
                            jeśli chodzi o program, to mam właśnie takie wrażenie ze od ok 3000 w górę auto startuje jak torpeda , szkoda że nie mam wykresu, jest tylko opis ile KM iNm więcej jest

                            no nic szukam powoli sprzęgła ,

                            ciekawa sprawa że gdy jeżdże do 3500 obrotów , czyli w miare ekonomicznie , nei ma objawów ślizgania , zaczynaja się dopiero przy wyższych obrotach


                            i jeszcze pytanie

                            JAKIEJ FIRMY sprzgło
                            sachs za 600
                            luk za 630
                            valeo
                            ?

                            [ Dodano: Sob 09 Lut, 13 10:22 ]
                            no to wczoraj zostało wymienione sprzęgło
                            teraz bierze juz w połowie skoku , pedał pracuje miękko i przyjemnie
                            tarcza była juz na maxymalnym wykończeniu .

                            dla potomnych , bo nasi sprzedawcy jak tylko wyczują możliwość zarbku to skubia nas , sprzęgło jest takie samo jak od kilku TDI
                            więc lepiej nie mówić że szukamy do RSa tylko od razu podawqać numer czesci
                            bo o dziwo ponad 100 pln jest do TDI tańsze , a to jest dokładnie to samo !!
                            jest O1 RS 1.8T XENON
                            była O1 1.9 TDI AGR

                            Komentarz


                            • #15
                              Mnie też czeka wymiana sprzęgła i wciąż szukam alternatywy do tego oryginału do RS-a za ok 1500zł.
                              Czy założyłeś może SACHSa o numerze: 3000 845 701 jeżeli inne to daj znać jakie.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez grandii
                                Czy założyłeś może SACHSa
                                grandii, fabrycznie były zakładane LUK

                                филип
                                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                Komentarz


                                • #17
                                  A jaki będzie miało numer i nazwę sprzęgła (komplet) do 1.9 tdi takie żeby pasowało do O1 1.8t rs. Podobno są takie same a o wiele tańsze.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X